Menü Kapat

SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. Firma Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim? 

  Evden Eve Nakliyat Firması seçerken öncelikle firmaların K3 yetkili belgeli olmasına dikkat ediniz.
  Evden Eve Nakliyat Firmasının personellerinin deneyimli olup olmadığını araştırınız.
  Eğer mümkünse çevrenizde daha önce taşınan insanlardan referans alarak yola çıkınız.
  Öncelikle evinize firmanın expertizini çağırınız.
  Eşyalarınıza bakıp ona göre fiyat alınız.
  Taşıma günü herhangi bir pürüz veya sorun ile karşılaşmamanız için önerilir.

 2. Nakliyat Sigortalarının Yaptırılması Bir Zorunluluk Mudur ?

  Nakliyat sigortalarının yaptırılması için herhangi bir yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir(antika veya elektronik cihazlar vb.). Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılmasını öneriyoruz.

 3. Evden Eve Nakliyat Firmaları Arasındaki Büyük Fiyat Farklarının Nedenleri Nelerdir ?

  Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. “Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok…” vs. mazeret uyduruyorlar. Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.

 4. Fiyat Değişikliğinin Sebepleri Nelerdir ?

  Örneğin; Kayseri’deki nakliyat firmaları, İstanbul’daki nakliyat firmalarından daha ucuz, küçük şehirlerdeki firmalarda Kayseri’deki firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki; her pahalı taşıyan nakliyat şirketi, kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır. Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir. Bir de firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.

 5. Evden Eve Nakliyat Kaç Kişiyle Yapılmaktadır?

  Evden eve nakliyat araç kapasitesine göre 4,5 veya 6 kişi ile yapılır. Tabi ki taşınacak eşyanın asansörle mi merdivenle mi taşınacağı bu sayıyı belirlemede önem arz etmektedir. Yani sayı tamamen evin konumuna ve eşyanızın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.

 6. Evden Eve Nakliyat Firmasıyla Anlaştığımda, Ben Neleri Toplamalıyım ?

  Evden eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde, maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekküllü anlaştıysanız, sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

 7. Taşınma İçin Nakliyat Firmasına Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Nakliyat firması
  gelmeden önce, nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz. Yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız.
 8. Bir Taşınma İşi Ne Kadar Sürer ?

  Şehir içi nakliye işlemlerinde, standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekanların taşınmasında bu işlem, mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.

 9. Nakliyat İçin Önceden Rezervasyon Yaptırmalımıyım ?

  Elbette rezervasyon yaptırmalısınız. Taşınmadan en az 24 saat önce arayıp, nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak, taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.

 10. Nakliyat Sırasında Kullandığınız Ambalajlama Malzemeleri Nelerdir ?

  Evden eve nakliyat esnasında firmalar; kırmızı ve beyaz çift katlı havalı naylon pıtpıt, fıçı, streç , bantlama, kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız. Ambalajlama şeklini, iletişim esnasında mutlaka gündeme getiriniz.

 11. Sormak İstediğiniz Başka Bir Soru Varsa Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz..
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Copyright © 2020. Tüm hakları saklıdır. Evden Eve Nakliyat Firmaları