Yakıt Alımlarında Yeni Otomatik Sistem

 Yakıt Alımlarında Yeni Otomatik Sistem
Evden eve nakliyat ve diğer taşımacılık sektörleri ile ilgili olarak karayolları üzerinde yapılan geliştirmeler ve yenilemeler oldukça büyük bir etkide bulunmaktadır. Özellikle günümüzde teknolojinin oldukça büyük bir hız ile gelişimi ile tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de karayollarında güvenliği ve tasarrufu sağlama konusunda yeni sistemler ortaya çıkarılmaktadır.

Bu noktada Maliye Bakanlığı tarafından geliştirilen yeni sistem olan Arka Ofis isimli bu yeni sistem içerisinde plaka üzerinden takip olanağı oluşturuluyor. Bu yeni sistem sayesinde de artık pompalar plakaları otomatik olarak okuyabilme olanağına sahip olacak ve bu sayede satılmış olan akaryakıt daha detaylı bir şekilde izlenebilecektir.

Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan bu yeni sistem ile bakanlık, milyonlarca dolar düzeylerinde olan vergi kaybına neden olan kaçak akaryakıtı önlemeyi amaçlamaktadır. Oldukça yüksek fiyatlarda olan benzin fiyatları nedeni ile Arka Ofis ismi ile anılan bu sistem ile ülkemiz genelindeki tüm benzin ve motorin satışları günlük ve anlık takip edilebilir bir hale gelmektedir. Plaka bazlı takibin olacağı yeni sistemle aynı plaka üzerinden birden fazla yakıt alma dönemi kapanacak.

Bu sistemde teknolojik olarak geliştirilmiş olan pompalar yakıt alan aracın plakasını otomatik olarak okuyabilecek bir kapasiteye sahip olması sayesinde de el ile giriş yapılmasına gerek bırakmamaktadır. Ödeme Kaydedici Cihaz bilgisi sisteme inecek. Bu sayede her aracın ne kadar yakıt aldığı, bu yakıtı ne kadar sürede harcadığı çok daha detayı bir şekilde kolay bir şekilde görülebilmektedir. 2.5 milyar dolar kayıp Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Kurulu yasa dışı satışları önlemek amacıyla yeni bir tedbir paketi üzerinde çalışırken, bu kapsamda vergi gelirlerinin de artırılması hedefleniyor.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-16 14:39:46


Bu yazıyı 2 Kişi Beğendi 1117 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirme

Evden eve nakliyat fiyatları çok fazla esneklik göstermekte olduğu gibi çoğunlukla müşterilerin aklını karıştırmaktadır. Örnek olarak kişi a firmasından 1500 TL teklif alırken Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.