Trafik Cezalarının Taksitlendirilmesinde Son Ay

 Trafik Cezalarının Taksitlendirilmesinde Son Ay
Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış olan Torba Kanunu sayesinde, özellikle karayolu üzerinden ulaşım, bireysel kullanım ve taşımacılık gibi hizmet alanları içerisinde yer almakta olan firmalar için ve bireysel araç kullananlar için büyük bir müjde haberi geldi. Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış olan bu Torba Kanunu ile gelen müjde ise, 31 aralık 2010 tarihinden evvel verilmiş olan trafik cezası ile karayolunda yük taşıma kaynaklı cezalar 31 ekim 2013 tarihine kadar taksitlendirilecektir.

Torba Kanun ve 2918 sayılı Trafik Kanunu ile 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince, 31.12.2010 günü ve öncesinde verilmiş, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi geçmemiş bulunan veya dava açılmış ya da dava açma süresi geçmemiş olan idari para cezaları için bu ayın sonuna kadar 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak üzere ilgili vergi dairelerine başvuruda bulunulması halinde söz konusu cezalar 6111 sayılı Kanun’un ilgili maddelerine göre yapılandırılacaktır.

Ülkemizde uzun çalışmalar neticesinde hazırlanmış olan bu Torba Yasa Kanunu ile pek çok alanda devrim niteliğinde yenilikler ve değişikler mevcuttur. Karayollarında bulunan ve büyük bir sorun haline gelen trafik cezaları ile ilgili bu düzenleme sayesinde de, var olan trafik cezalarının ödenmesi için devlet tarafından büyük bir kolaylık bu kanun kapsamında vatandaşlara sunulmaktadır.

Bu noktada kanun gereğince, 6111 sayılı Kanun hükümlerine göre hesaplanan tutar, 1.05 katsayısı ile çarpılır ve kanun hükümlerine göre ödenecek tutar hesaplanmaktadır. Bu noktada hesaplanan meblağın tamamının; Kasım 2013, Ocak 2014 ve Mart 2014 aylarında üç eşit taksitte ödenmesi mecburidir. Bu hüküm, fıkra kapsamına giren ve aslı ödenmiş idari para cezalarının ferileri hakkında da uygulanır. Bu maddenin yayımlandığı tarihten önce bu madde kapsamına giren alacaklardan tahsil edilen tutarlar ret ve iade edilmemektedir.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-16 14:40:17


Bu yazıyı 1 Kişi Beğendi 1000 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirme

Evden eve nakliyat fiyatları çok fazla esneklik göstermekte olduğu gibi çoğunlukla müşterilerin aklını karıştırmaktadır. Örnek olarak kişi a firmasından 1500 TL teklif alırken Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.