Teknolojik Nakliyat Hizmetleri

 Teknolojik Nakliyat Hizmetleri
Evden eve nakliyat hizmeti günümüz dünyasında oldukça büyük bir hız ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Günümüz dünyasında oldukça büyük bir hız ile gelişmekte olan teknolojilerin sunmakta olduğu olanaklar, özellikle evden eve nakliyat hizmetlerinde daha kaliteli, daha modern ve daha güvenli bir evden eve nakliyat hizmetinin sunulabilmesine olanak sağlamaktadır.

Gelişmiş ülkelerde motorlu karayolu taşıtlarının günlük yaşama etkisi çok büyük olmaktadır. Büyük bir hız ile artmakta olan karayolları ve trafik yoğunluğu kentlerin birbirine bağlayan otoyolların yapılması, düzenlenmesi ve yapılandırılması sayesinde çok daha hızlı ve çok daha etkin bir evden eve nakliyat hizmetinin ortaya çıkarabilmesine oldukça büyük bir olanak sağlamaktadır.
 
Evden eve nakliyat hizmetleri esnasında kullanılmakta olan ağır kamyonların başlıca iki tipi bulunmaktadır. Bu iki tip ağı kamyon türü arasında ilk olara tek parçalı kamyonlar bulunmaktadır. Bunun dışında ikinci olarak da eklemli kamyon modelleri bulunmaktadır. 1950’lerde geliştirilmiş olan  havalı direksiyon, ağır kamyonların sürücülerinin araçlarını daha  az güç harcayarak sürebileceklerine olanak sağlamıştır.

Kamyonlarda genellikle güçlü ama belirli bir hız aralığında çalışan dizel motorlar bulunur.Bu nedenle kamyonlarda çok sayıda ileri vitesi bulunan aktarma sistemlerinin kullanılması gerekir.Günümüzün ağır kamyonlarında 16 ileri vites bulunabilir. Nakliye edilecek eşyanın katı ya da sıvı olmasına ambalajı ya da dökme olmasına göre farklı kamyon türleri yapılmıştır.Yiyecek maddelerinin hemen hemen tümü karayolu üzerinde nakliye edilmektedir. Bunun sebebi ise karayolu taşıması dağıtımda büyük esneklik sağlamasıdır.

Birbirinden belli uzaklıkta çok sayıda depodan oluşan eski dağıtım sisteminin yerini, günümüzde büyük kentlere ve anayollara yakın olarak kurulmuş az sayıda modern dağıtım deposu almıştır. Evden eve nakliyat hizmeti vatandaşların ya da kurumsal yapıların kendi taşıma filolarıyla yapılabileceği gibi,taşımacılık şirketleri  eliyle de yürütülebilir.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-18 13:41:47


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1140 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.