Nakliyatta LPG Kullanım Oranları Artış Gösterdi

 Nakliyatta LPG Kullanım Oranları Artış Gösterdi
Tüm dünya genelinde benzin fiyatlarını gelmiş olduğu seviye herkesin malumudur. Tüm dünya genelinde bu benzin fiyatları listesinde en pahalı benzinlerin kullanılması üzerine alternatif yakıtlar ülkemizde büyük bir ilgi görmesine neden olmuştur. Bu noktada özellikle karayollarının hayli gelişimi olması nedeni ile her çeşit taşımacılık işlemi karayolu üzerinden yapılmaktadır.

Bu nokta göz önüne bulundurulduğu evden eve nakliyat firmalarının benzin kaynaklı ola giderleri faturaları yükseltmektedir. Bu durumda evden eve nakliyat sektörü içerisindeki evden eve nakliyat firmalarının mecburi olarak evden eve nakliyat hizmet fiyatlarını arttırmalarına neden olmaktadır.

Tüm Otogaz Montajcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yılmaz yapmış olduğu açıklamaya göre akaryakıt fiyatlarında görülen artış sebebi ile LPG’ye olan ilgisinin ve tercihlerinin büyük artış göstermesine neden olmaktadır dedi.  

Ülkemizde özellikle yüksek akaryakıt fiyatlarından kaynaklı olarak evden eve nakliyat sektörü içerisinde yer alan evden eve nakliyat firmaları LPG’yi tercih etmektedir. Bu noktada ülkemizin tüm dünya genelinde LPG’li araç kullanım sayılarında ikinci olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi olarak gösterilebilmektedir. Bu yoğun kullanım oranları o denli artış göstermektedir ki son verilere göre ülkemizdeki LPG ara kullanım sayısı üç buçuk milyondan dört milyona kadar ulaşmıştır.

Bu noktada ülkemizdeki evden eve nakliyat sektörü içerisinde evden eve nakliyat hizmeti fiyatları belirli bir seviyeyi altında güçlükle tutulmaya devam edilmektedir. Bu sayede vatandaşlarımızın bu durumdan çok fazla etkilenmemesi sağlanmaktadır.

Bu neden ile evden eve nakliyat sektörü içerisinde yer alan ülkemizdeki aktif olarak faaliyet gösteren her bir evden eve nakliyat firması alternatif yakıt teknolojisi olan LPG sistemlerine yönelmektedir. Bu durumda tüm dünya genelinde Güney Kore’nin ardından LPG ’li araç sayısında ikinci sırada yer almaktadır.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-18 15:44:57


Bu yazıyı 2 Kişi Beğendi 1658 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.