Nakliyatta Dönüş Yükü Taşımaları

 Nakliyatta Dönüş Yükü Taşımaları
Günümüzde evden eve nakliyat ve taşımacılık sektörleri oldukça büyük bir gelişme kaydetmiştir. Bu noktada tüm dünya genelinde oldukça büyük bir gelişme kaydetmekte olan bu evden eve nakliyat ve taşımacılık sektörleri kapsamında daha modern hizmet ve daha kaliteli bir hizmet vatandaşlara ulaştırılabilmektedir.

Günümüzde evden eve nakliyat sektöründe ve taşımacılık sektöründe araçlar hizmetlerini tamamlamalarının hemen ardından dönüş yolunda da yük alabilmektedirler. Bu noktada taşıtlar dönüşlerinde güzergah değişikliği yapmaları halinde, dönüş güzergahı için geçiş belgesi tahsis edilmemektedir.

Dönüş yükü alınması için bir ülkenin transit geçilmesi halinde, dönüş yükü alınacağına dair anlaşma gibi daha pek çok belgenin ibrazı istenmemekte, transit geçilecek ülke sayısının birden fazla olması halinde, mutlak suret ile evden eve nakliyat firmalarının ve taşımacılık sektöründe yer almakta olan firmaların gerekli olan belgelerini ibraz etmeleri mecburidir.

Bu şekilde alınmış olan Fransa, Hırvatistan, Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya ve Bulgaristan gibi ülke geçiş belgelerine firma adı ve unvanı yazılmadan kaşelenmeden verilmektedir. Bu belgelerin herhangi bir neden ile kullanılmamış olması halinde, taşıtın ikinci çıkışı sırasında belgeler geri alınmakta ve evden eve nakliyat, dönüş yükü ile ilgili yeni geçiş belgesi talepleri karşılanmaktadır.

Firmanın herhangi bir taşıtına dönüş yükü için verilen Fransa, Hırvatistan, Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Bulgaristan 3. ülke geçiş belgelerinin; Belgenin alındığı tarihten itibaren 45 gün içerisinde firmanın belgeyi alan veya başka bir taşıtı ile yaptığı dönüş yükü taşımalarında evden eve nakliyat, kullanıldığının belgelendirilmemesi halinde dönüş yükü için aldığı belge kullanılmamış sayılmaktadır.

Fakat yukarıda belirtilen ülkelere ait belgelerin dönüş yükü olarak alınıp da firma araçlarında ikinci kez kullanılmaması veya belgenin ikinci kez kaybedilmesi halinde, nakliyat, söz konusu ülkelere ait geçiş belgeleri firmaya kayıtlı bu araca dönüş yükü taşımaları için altı ay geçmedikçe tahsis edilmemektedir.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-17 16:25:31


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1141 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.