Nakliyat Sigortalarının Kapsamları

 Nakliyat Sigortalarının Kapsamları

Evden eve nakliyat, taşımacılık ve kargo gibi taşımacılık sektörü içerisinde hizmet vermekte olan nakliyat firmalarının en önemli ve en büyük kıstaslarından biri elbette ki sigortasıdır. Nakliyat sigortası taşınan eşyaların güvenliği ve müşteri mağduriyetlerinin önlenebilmesi için en önemli hususların başında gelmektedir.

 

Bu noktada evden eve nakliyat ve diğer taşımacılık sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan hizmetlerin daha güvenli ve daha kaliteli bir şekilde sunulabilmesi için nakliyat sigortasının yapılması gerekmektedir. Nakliyat sigortaları günümüzde artık yolcu taşımacılığı haricinde evden eve nakliyat, nakliye ve taşımacılık sektörleri içerisinde geçerli olmakta olan bir sigorta çeşididir.

 

Bu nakliyat sigortaları, yolcu taşımacılığı dışındaki evden eve nakliyat hizmeti ve taşımacılık hizmeti gibi taşımacılık sektörü içerisinde eşyalara özel olarak teminat sağlamaktadır. Bu noktada ülkemizde halen geçerli olan nakliyat sigortaları birkaç türde olarak uygulanmaktadır. Ülkemizde var olan nakliyat sigortası çeşitleri arasında emtia nakliyat sigortaları, tekne sigortaları, kıymet nakliyat sigortaları ve navlun sigortaları yer almaktadır.

 

Bu noktada yük olarak tabir edilmekte olan emtia nakliyat sigortaları kara, deniz, demiryolu ve hava yolu ile nakliye edilmekte olan eşyaların karşı karşıya kalması muhtemel olan risk ve olumsuz durumlara karşı teminat alınmasını sağlamaktadır. Tekne sigortaları, her türdeki deniz aracının deniz üzerinde uğrayabileceği her türlü hasarları karşılamaktadır.

 

Kıymet sigortaları da, kıymetli evrak, maden, para ve para benzeri değerlerin nakliyesi esnasında uğrayacağı zararları teminat altına almaktadır. Son olarak ise navlun sigortası bulunmaktadır. Navlun sigortasında ise geminin taşıma ücretidir. Hem gemi sahibi hem de gemi kiracısı nakliye üzerinde menfaati bulunmaktadır. Bu menfaati sigortalanabilmesi için navlun sigortası yapılması gerekmektedir. Gemi sahibi navlun ücreti üzerinden uğrayacağı zararları da teminat altına alabilmekte ve karşılayabilmektedir.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-07 23:36:01


Bu yazıyı 1 Kişi Beğendi 1136 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.