Nakliyat All Risks Sigortaları Nedir

 Nakliyat All Risks Sigortaları Nedir
Ülkemizin evden eve nakliyat hizmeti konusunda daha kaliteli, daha güvenli ve daha modern bir hizmet sunulabilmesi konusunda çeşitli sigorta çeşitleri hem evden eve nakliyat firmalarının hem de vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Bu noktada evden eve nakliyat sektörü ile ilgili olarak sunulmakta olan sigorta çeşitleri arasında, kapsamı oldukça geniş ve yüksek güvenlik sağlayan bir sigorta çeşidi bulunmaktadır.

Günümüzde nakliyat all risks sigortaları olarak bilinmekte olan bu sigorta türünde herhangi bir emtianın bir yerden, bir yere nakliye edilmesi vasıtasıyla taşınması esnasında oluşabilme ihtimali yüksek olumsuz durumlara ve zararlara karşı oluşturulmuş bir sigorta çeşididir. Emtiayı nakliye etmekte olan nakliye aracı, onu taşımaya uygun özelliklere sahip herhangi bir kara, hava, demiryolu veya deniz nakil vasıtası olabilir ve sigorta, malın sahibi, satıcısı veya o malda menfaati olan herhangi bir kimse tarafından sefer esasıyla yaptırılmaktadır.

Bu sigorta All Risks yani geniş teminat yapısıyla, emtiayı kaza, hırsızlık, yükleme boşaltma sırasında olabilecek bir çok zarara karşı teminat altına alacak şekilde hazırlanmıştır. Harp, grev, kargaşalık ve halk hareketleri tehlikeleri isteğe bağlı olarak ayrıca sigorta edilebilmektedir.  Evden eve nakliyat sektörü içerisinde de sıklıkla kullanılmakta olan ve en ideal sigorta çeşidi olarak gösterilmekte olan nakliyat all risks sigortalarında emtianın satıcının deposundan, alıcının deposuna ulaşmasına kadar olan tüm aşamalar teminat altındadır. Bu güvence Warehouse to warehouse, yani Türkçe adı ile depodan depoya olarak tanımlanmaktadır.

All Risks sigortaları genelde sigortalılarca, akla gelebilecek tüm zararların karşılandığı bir sigorta türü olarak algılanır. Bu poliçeler risklere karşı bir çok teminatı yapısında bulundurmasına rağmen akla gelebilecek her türlü hasarı karşılamaz. Poliçe üzerinde belirtilen teminatlar, hasar durumunda poliçe genel şartları ve özel şartlarına göre sigortalının zararını karşılar.

Yayınlanma Tarihi : 2013-09-17 15:18:51


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1295 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirme

Evden eve nakliyat fiyatları çok fazla esneklik göstermekte olduğu gibi çoğunlukla müşterilerin aklını karıştırmaktadır. Örnek olarak kişi a firmasından 1500 TL teklif alırken Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.