Korsan Nakliyat Firmalarına Karşı Yaptırımlar

 Korsan Nakliyat Firmalarına Karşı Yaptırımlar
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın evden eve nakliyat hizmeti vermekte olan firmalara K1 ve K3 yetki belgesi standardı getirdiğini yineleyen Demir, Bakanlıktan aldıkları herhangi bir belgesi olmayan firmaların veya kişilerin kiralamış oldukları nakliye kamyonları ile yasal olmayan evden eve nakliyat hizmeti verdiğini iddia etti.

Ülkemizdeki faaliyet göstermekte olan evden eve nakliyat firmalarının sorunlarından bahseden Demir, ülkemizde özellikle yasal olmayan iş yapmakta olan işletmelere karşı resmi kurumların herhangi bir çalışma gerçekleştirmediğini dile getirdi.

Bu noktada devlet tarafından herhangi bir adım atılmamasının evden eve nakliyat sektörüne büyük bir darbe vurduğunu ve ülkemizdeki evden eve nakliyat sektörü içerisindeki yakalanmış olan kalite standartlarına da hayli düşürmektedir.

Bu konu hakkında pek çok resmi kurum ile bağlantıya geçtiklerini ve kurumların denetim görevlerini yerine getirmediklerini iddia eden sayın Demir, " Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Başbakanlık, Emniyet Müdürlüğü ve Kentlerin Belediye Başkanlıkları ile bu husus hakkında bağlantıya geçtiklerini dile getirdi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu noktada üzerine herhangi bir sorumluluk almamaktadır. Evden eve nakliyat sektörü içerisinde yer alan evden eve nakliyat firmalarının müşterilerine sunmakta oldukları kaliteli evden eve nakliyat hizmetinin kalitesinin düşmesine, haksız rekabet oluşmasına, müşterilerin mağduriyet yaşamasına ve yasal evden eve nakliyat firmalarının mağduriyet yaşamasına neden olmaktadır.

Ülkemizin her noktası içerisinde şehir içi denetlemenin oldukça yetersiz olduğunu ve bu noktada pek çok kentte bir tane bile olmamasından kaynaklı olarak evden eve nakliyat sektörü içerisinde yaşanan olumsuz durumları tüm bu resmi kurumlara ilettiklerini söyledi.

Ancak tüm bu hususlara rağmen resmi kurumlardan bu konuya ilişkin herhangi bir atılım halen gerçekleşmemiştir. Yapılacak herhangi bir çalışma ile bu yasadışı çalışan evden eve nakliyat hizmeti sağlayıcılarının biran önce sektör içerisinde temizlenmesi gerekmektedir.


Yayınlanma Tarihi : 2013-09-16 15:13:08


Bu yazıyı 1 Kişi Beğendi 1223 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.