Köprülerdeki Çalışma Tarihleri Belli Oldu

 Köprülerdeki Çalışma Tarihleri Belli Oldu
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uzun bir süre öncesinden vatandaşlara bildirilen İstanbul’daki her iki köprü için büyük çaplı onarım çalışmaları başlıyor. Oldukça uzun süredir hizmet vermekte olan iki boğaz köprüsünün de daha iyi bir hizmet verebilmesi ve güvenliğinin sağlanabilmesi amacı ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bakım altına alınmaktadır.

Hem Boğaziçi Köprüsü’nde hem de Fatih Sultan Köprüsü’nde yapılması planlanan bakım ve onarım çalışması kapsamında askı halatlarının değişimi, köprü ayaklarının ve kulelerinin güçlendirilmesi, tahliye bölümlerinin yenilenmesi ve asfaltın yenilenmesi gibi temel 40 yılık ana bakım işlemleri gerçekleştirilecektir.

Bu süreç içerisinde özellikle öğrenciler, çalışanlar, nakliyat ve taşımacılık firmalarının oldukça etkileneceği bu çalışma için Karayolları Genel Müdürlüğü, okulların kapanmasını bekleyerek önümüzdeki yıl haziran ayında her iki köprüde de bakım ve onarım çalışmalarına başlayacak. Her iki köprüde de yapılacak çalışmalar kapsamında, köprülerdeki işlemlerin tamamlanmasının ve yeniden trafiğe açılmasının en erken beş yüz kırk gün olacağı belirtilmektedir.

Ancak İstanbul gibi büyük bir kentte ve trafiğin yoğun olduğu ve kalbinin attığı bir noktada trafiğin tamamen kesilmesinin olanaklı olmaması nedeni ile de Karayolları Genel Müdürlüğü, genel olarak trafiğin daha az olduğu saatlerde ve genel olarak akşam saatlerinde çalışmalarını sürdürecektir. Bu noktada hem Boğaziçi Köprüsü üzerinde yapılacak çalışmalar hem de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde yapılacak çalışmalar genel olarak akşam saat 10 ila sabah 6 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda Karayolları Genel Müdürlüğünün en fazla birer şerit kapatma ihtimali bulunmaktadır. Bu sayede trafiğin daha az etkilenmesi ve vatandaşların bu beş yüz kırk günlük uzun süreci, çok daha rahat atlatabilmesi ve İstanbul trafiğinde var olan çilenin daha da artmamasının sağlanabilmesi amaçlanmaktadır.


Yayınlanma Tarihi : 2013-09-16 14:52:50


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1094 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirme

Evden eve nakliyat fiyatları çok fazla esneklik göstermekte olduğu gibi çoğunlukla müşterilerin aklını karıştırmaktadır. Örnek olarak kişi a firmasından 1500 TL teklif alırken Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.