İzmir ile İstanbul Yolunu 3,5 Saate Düşürecek Tünel Çalışmas

 İzmir ile İstanbul Yolunu 3,5 Saate Düşürecek Tünel Çalışmas
Oldukça uzun yıllardır, vatandaşların büyük sıkıntı çekmekte oldukları İzmir ile İstanbul arasındaki yol uzunluğu çoğu zaman vatandaşların mağduriyetine yol açabilmektedir. Bu noktada özellikle taşımacılık ve evden eve nakliyat hizmeti gibi sektörlerde hizmet vermekte olan firmalarında, hizmetlerinde aksakların olmasına ve daha da uzun süreler olmasına neden olabilmektedir.

Ülkemizde devlet tarafından yeni başlatılan proje kapsamında artık, İzmir ve İstanbul arasında var olan bu uzun yıl sorunu çözüme kavuşturulması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda İzmir ve İstanbul kentleri arasında yapılacak yeni yol düzenlemesi ile mesafenin üç buçuk saate indirilebilmesi düşünülmektedir.

Oldukça kapsamlı bir proje olması ile de günümüz dünyasında da eşi olmayan bir örnek konumunda da yer almaktadır. Bu proje kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı projeyi hayata geçen ay gerçekleştirmiş olduğu ilk kazı ile başlatmıştır. İsmi Belkahve olan bu tünelin uzunluğu ise 1700 metre olacak ve ayrıca iki tüpten oluşacaktır. Taşımacılık ve evden eve nakliyat sektörü içerisinde yer almakta olan firmaların, yüksek ve büyük ebatlı araçlarının da rahatlıkla seyir halinde olabilmesine olanak sağlayacak genişlik ve yüksekliğe sahip olmasına da ayrıca özen gösterilmiştir.

Bu kapsamda 1700 metre uzunluğunda iki tüpten oluşacak tünelin, 12 metre genişliğinde ve üç şeritli olarak yapılmaktadır. Yapımına başlanan tünelin İzmir ile İstanbul arasındaki var olan mesafeyi 3.5 saate indirmesi ve aktif olarak hizmete başlaması için belirtilen tarih ise 2015 senesi olarak gösterilmektedir. Ayrıca Tünele Belkahve ’den girecek araçlar Kemalpaşa Ulucak ’tan çıkacak. Tünelin Kemalpaşa Ulucak çıkışında da kazı çalışmaları yakın zamanda başlayacak.

Vatandaşların ve taşımacılık sektöründe yer almakta olan firmaların daha hızlı bir şekilde İzmir ve İstanbul arasına kat edebilmelerine olanak sağlayacak bu tünel kapsamında çıkışlarında bulunan yollarda dünya standartlarına uygun bir kalitede yenileme çalışmaları en kısa süre içerisinde başlayacaktır.


Yayınlanma Tarihi : 2013-09-16 15:10:49


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1119 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Nakliye firmaları rehberimiz hakkında bilgi

Ev taşımak zor bir iş olsa da evden eve nakliye firmaları ile ev taşımak kolaylaşıyor. Sizi zahmete sokmadan evinizi taşıyan firmalar Türkiye'nin her bölgesinde, her ilind Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.