Bireysel Nakliye Sigortasına Dair Herşey

 Bireysel Nakliye Sigortasına Dair Herşey
Evden eve nakliyat sektörü gibi insanların eşyalarının nakliye edilmekte olduğu hizmet sektörlerinde en önemli hususların başında elbette ki sigorta gelmektedir. İnsanların nakliye edilmekte olan eşyalarının, nakliye esnasında oluşması muhtemel herhangi bir olumsuz durumlar nedeni ile mağduriyet yaşamaması ve eşyaların güvenliğinin sağlanabilmesine olanak oluşturmaktadır.

Bu noktada günümüzde tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan bireysel nakliyat sigortası insanlar tarafında oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Bu noktada nakliyat sigortaları genel olarak ticari işlerde yapılmakta olan sigorta türlerinden bir tanesidir. Sadece evden eve nakliyat ve evden eve taşımalarda, günümüzde artık bireyler bireysel olarak sigorta yaptırabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Ülkemizde bu sigorta türü ise nakliyat emtiyaz sigortaları olarak adlandırılmaktadır. İnsanlar tarafından oldukça büyük bir ilgi görmekte olan nakliyat emtiyaz sigortaları sayesinde insanlar alacakları evden eve nakliyat hizmeti esnasında eşyalarını teminat altına alabilmektedirler. Bu branşta hem evden eve nakliyat firmaları hem de nakliye hizmeti alacak kişiler için yaptırabilmelerine olanak sağlanmış olan sigorta çeşitleri bulunmaktadır.

Bireysel emtiyaz nakliyat sigorta türünde, eşya nakliyesi esnasında oluşan hasarın karşılanabilmesi için bir kaza neticesinde oluşması gerekmektedir. Kaza dışında oluşan hasarlarda ise teminat dışında kalmaktadır. Gerek şehiriçi gerekse de şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerinde, yapılan sigortalarda güvence ancak kazanın olması durumunda gerçekleşmektedir.

Evden eve nakliyat firma tarafından yaptırılması elzem olan sigorta türlerinden ise, taşıyıcı sorumluluk sigortası olmaktadır. Taşıyıcı sorumluluk sigortası, taşıyıcının üçüncü şahıslara karşı vereceği hasarları teminat altına almaktadır. Nakliyat hizmetlerinde yaptırılmakta olan sigorta türlerinde sadece yük teminat altına girmektedir. Yolcu taşıma hizmetlerinde yaptırılmakta olan sigorta türleri ise bu branşın tamamen dışında kalmaktadır.

Nakliyat sigortalarında genel olarak prim hesabı yapılmaktadır. Prim hesabında ise taşınan araç, malın durumu, malın cinsi ve taşınacak mesafe gibi hususlar göz önünde bulundurularak hesaplanması yapılmaktadır.


Yayınlanma Tarihi : 2013-09-07 01:43:12


Bu yazıyı 0 Kişi Beğendi 1141 Kişi Okudu


Benzer Yazılar

Yorum Yazın(Maximum characters: 100)
Karakter Kaldı.
Gönder
Yapılan yorumlarda IP adresi ve diğer bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Talep Şifreniz

Cep Telefonunuz

Nakliyat talebinize verilen teklifleri görmek için şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Talep eklerken kullanıdığınız cep telefon numaranızı giriniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Nakliyat Uzmanı Görüşü
Mehmet Aydoğan
Nakliyat Uzm.

Evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirme

Evden eve nakliyat fiyatları çok fazla esneklik göstermekte olduğu gibi çoğunlukla müşterilerin aklını karıştırmaktadır. Örnek olarak kişi a firmasından 1500 TL teklif alırken Devamı

EN ÇOK OKUNANLAR

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Ev Nakliyesinde Kullanılan Paketleme Ürünleri

Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti, insanların oluşan ihtiyaçlarına ve taleplerinin yoğunluğu nedeni ile oldukça büyük bir popülarite kazanmıştır. Günümüzde artık tü Devamı


Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Güvenceli Evden Eve Nakliyatın Faydaları

Evden eve nakliyat sektörü içerisinde vatandaşlara sunulmakta olan evden eve nakliyat hizmetinin diğer pek çok hizmet alanında olduğu gibi en yüksek güvenlik önlemleri ile vatandaşlara sun Devamı


Haberdar Ol !

Portalımız hakkında haber ve duyurular haftalık email adresinize gönderilir.